Néhány érdekesség a Három Lépésről

Összeszedtem néhány érdekességet a Három lépés első kötetének születéséről. Igazság szerint sokkal több mesélni valóm van, és valószínűleg fos is még ehhez hasonló cikk készülni.

Élménybeszámoló a 97. Ünnepi könyvhétről

Az idei könyvhét teljesen új élményeket és kihívásokat hozott nagyon sokunk számára. Éppen ahogy a szervezők, mi is természetesen nagyon sok megoldandó feladattal szembesültünk, de természetesen csak pozitív élményeket gyűjtöttünk ezekből.

Kell-e a művészeknek politizálnia? Kell-e neked?

Az utóbbi időben elég magasra csaptak a feszültségek a küszöbön álló választásokkal kapcsolatban. Több közösségi médiafelületen láttam megszólaló művészeket – főleg írókat, hiszen ezekben a körökben mozgok leginkább –, hogy állást foglalnak a meglátásaik és a véleményük mellett. Emiatt pedig kapnak hideget-meleget, ez pedig felveti a kérdést, hogy kell-e művészeknek politizálnia, és ezzel esetlegesen befolyásolni…

Írók és az AI

Összefoglaltam néhány gondolatot arról, hogy látom az irodalmi alkotók AI használatát, illetve kifejtettem a véleményem a mesterséges intelligenciával járó ijesztő tendenciák terjedéséről is.

Ki dolgozzon rajta, hogy jó legyen a könyvem?

Avagy szerkesztheti-e a saját könyvét az író? Pár napja belefutottam egy parázs vitába arról, hogy szerkesztheti-e egy szerző a saját könyvét, és ha igen, jó lesz-e a végeredmény. Belenéztem a komment szekcióba, és a várható módon a blogger kapott hideget és meleget. Pozitívumként kell kiemelnem, hogy a közösség támogatta a véleményét felvállaló bloggert, a védelmükbe…

Egy korszak vége és egy új kezdete

Négy év után elváltak az útjaim a Smaragd Kiadótól.  Nagyon fontos négy év volt ez az életemben. Rengeteg tehetséget ismertem meg, és sok barátot szereztem, amik mind olyan kincsek, amikkel nem gazdagodtam volna, ha 2020. végén nem hagyom el az akkori kiadómat. Azt a döntést is nehezen hoztam meg, hiszen akkor még zöldfülű voltam könyvkiadás…

Új helyszínen a 30. könyvfesztivál

Idén új helyszínre került a könyvhét. Kellett egy pár nap, hogy alaposan össze tudjam szedni a gondolataimat róla. Mostanra öltöttek olyan formát, hogy szavakba tudjam önteni. Kivételesen a konklúzióval kezdeném; miszerint egyáltalán nem sikerült jól. És ahogy láttam a kifakadásokat a különböző közösségi média felületeken, nem én vagyok az egyetlen, aki hasonlóan látja.

A mostanában oly’ sokat emlegetett “Woke”, és ami mögötte van

Aki követi a különböző hírcsatornákat, közösségi médiákat, esetleg még a politikai eseményeket is, az egészen biztosan találkozott már a “woke” kifejezéssel. Az utóbbi időben ez leginkább szitokszóként funkcionál, rengetegen használják akár sértésként is anélkül, hogy értenék az angol szót, vagy azt, hogy mire utalt eredetileg.

Béka a fazékban

A szolgálólány meséje című sorozat első évadában többször elhangzik a főszereplő June-tól, hogy úgy érzi magát az új állami berendezkedésben, mint béka a fazékban, hiszen ha elég lassan melegítik a főzővizet, mire észreveszi, hogy baj van, már meg is főtt. Korábban már több alkalommal írtam aggasztó történésekről, és minden alkalommal reménykedtem, hogy az adott bejegyzés…

2024 évösszegző bejegyzés

Elérkezett ez a nap is. Már csak ennyi van hátra a 2024-es évből. Ezért arra gondoltam, hogy végigszaladok az éven, és kicsit átgondolom, mit sikerült idén elérni, megvalósítani, és mi az, amivel esetleg adós maradtam magamnak. Összességében azt hiszem elmondhatom, hogy a világ és kicsiny országunk minden történése ellenére is sikeres évet zártam, és nagyon…

29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál és ami utána történt

Szeptember 26-29. között került megrendezésre a 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál, amin helyet kaptak a könyveim, sőt szombaton (28-án) még dedikáltam is. A könyveim a mostani alkalommal is az Imádom a könyveket standjánál voltak fellelhetők. Kicsit más hangulatú esemény volt az idei, mint amit eddig megszokhattunk, elég sok változás előszele befolyásolta azt, hogyan érezték magukat az…

A család, amiben élünk

Mivel nagyon aggasztónak tartom az utóbbi idők történéseit, megint össze kellett szednem erről pár gondolatot.

Vélemény a könyvfóliázásról

Összefoglaltam az utóbbi hetek eseményeit a könyvfóliázásokkal kapcsoaltban, és elmondtam róla pár gondolatban a véleményemet.

Így írok én V.

Rövid összefoglaló a véleményemről, már ami a történetek bétáztatását illeti.

Valós helyszínek a történeteimben I.

Elhatároztam, hogy pár bejegyzésben bemutatom azokat a valós helyszíneket, amik megjelennek a történeteimben. Elsőnek Edinburgh-ból Dean Village-et választottam.

2021-es évösszegzés

Rövid összefoglaló a 2021-es évemről
#évösszegzés #viszlát2021 #2021 #hello2022 #újév #óév

LMBTQ+ zsáner bemutatónap

A Beszélgessünk az Írókkal Facebook csoportban tartott LMBTQ+ zsáner bemutatónapról hoztam összefoglalót.
#LMBTQ #zsáner #zsánerbemutatás

Olvasói szokások

Az olvasási szokásaimról foglaltam össze a véleményemet, illetve arról, hogy mit gondolok a nyomtatott és e-könyvekről.
#vélemény #személyes #olvasás #könyv #ekönyv #olvasnijó #olvasnimenő

Írói vallomások II.

Arról írtam, hogy mi motivál továbbra is írásra, és hogyan reagált a családom arra, hogy megtudták, olyan történeteket írok, amiket ők elleneznek.
#magyaríró #magyarszerző #gondolatok

Így írok én IV.

Összefoglaltam a gondolataimat az írói válságról; arról, ahogy nálam jelentkezik, illetve, ahogy kezelni próbálom ezeket.

Nyereményjáték!

Úgy döntöttem, hogy kisorsolok egy Stigma antológiát. A részletekért olvasd el a bejegyzést.
#nyereményjáték #antológia #könyvjelző

Írói vallomások I.

Gondoltam, indítok ez kissé személyesebb hangvételű rovatot is, ennek az első részét olvashatjátok most.

Így írok én III.

A narráció típusokról és az írói nézőpontokról foglaltam össze a véleményem.

Így írok én II.

Vajon mennyire kell íróként ismerni a saját karaktereinket? Erről szedtem össze a gondolataimat.
#regényszereplők #karakterek #mennyireismered

Évvégi összegzés

Ebben a bejegyzésben a #2020 -as évemet foglaltam össze röviden, olvasmányosan. #évösszegzés

NOVEMBERI ÉS DECEMBERI TERVEK

Azon gondolkoztam, hogy lassan itt a december, az advent és a karácsony. Én pedig szeretnék pár meglepetéssel készülni nektek, idén kicsit több mindennel és összeszedetettebben, mint tavaly.

Így írok én – I.

Avagy ezeken a gépeken születtek a történeteim Egy ideje már gondolkoztam azon, hogy elkészítem ezt a bejegyzést, mert szerintem sokak számára érdekes lehet, hogy egy-egy író milyen eszközökön szeret írni, milyen gépeken érzi magát a legkomfortosabban. De igazság szerint fogalmam sem volt, hogy hogyan kezdjek neki ennek az egésznek. Egészen addig, amíg takarítás közben a…

Bemutatkozó nap – 2.

A tegnapi nap folyamán (08.31.) lehetőséget kaptam arra, hogy bemutatkozzak a “Csak egy újabb könyves csoport” nívű a csoportban. Nagyon hálás vagyok a kapott a lehetőségért, amit igyekeztem is a lehető legjobban kihasználni. Mivel elhangzott pár dolog a tegnapi nap során, amit nem írtam le itt az oldalon sem a bemutatkozásomban, ezért gondoltam, hogy összefoglalom…